Späť na Vnútroblok.

Práve pracujeme na projektoch:

Mobilne Zahrady
Mobilná záhrada
Koordinátori: Sandra Štasselová, Michal Štassel, Michal Maco

Priestor, kde sa susedia stávajú komunitou, kde nevyužívané mestské pozemky ožívajú a začleňujú sa späť do mentálnych máp ľudí. Produktívny priestor, v ktorom ľudské vzťahy, pôda, vzduch a svetlo sú kapitálom.

To je Mobilná Záhrada Sasinkova 21 a to budú Mobilné Záhrady.

Projekt je bottom-up iniciatávou Vnútrobloku, ktorá reaguje na množstvo nevyužitých alebo dočasne prázdnych priestorov v hodnotných mestských zónach. V sezóne 2013 sa projekt realizuje na pozemku Sasinková 21 v Bratislave, Starom Meste.


Webstránka projektu Mobilné záhrady 2013 (článok)
Diery
Diery
Koordinátori: Sandra Štasselová, Michal Štassel

Biele miesta v mentálnych mapách Bratislavy. Plotmi ohradené prieluky zarastené burinou, chátrajúce storočné budovy s vybitými oknami, bývalé nemocnice, škôlky, hotely, bytové domy, ktoré sú už len fasádami bez života.

To sú Diery. Nevyužívané mestské priestory, ktoré sú lokálnymi výpadkami pamäte mesta a zároveň priestorom pre nové interpretácie ich potenciálu.

Projekt diery je v súčasnosti vo fáze mapovania nevyužívaných plôch a koncipovania cieľov projektu a naplno sa rozbehne na jeseň 2013.

Repove listy
Repové listy
Koordinátori: Sandra Štasselová, Michal Štassel

Toto nie je párty. Toto je seriózny občiansky aktivizmus.

Repové listy sú nezávislým imaginárnym periodikom pôsobiacim ako platforma pre občiansky aktívnych ľudí a iných naivných kreténov tráviacich svoj voľný čas snahou o kultiváciu tejto spoločnosti. Sú to stretnutia mladých ľudí, kde si navzájom prezentujeme aktivity, ktorým sa venujeme a diskutujeme o nich. Bývajú zväčša zamerané na jednu konkrétnu tému, počas ktorej je odprezentovaných viacero nápadov, projektov alebo iba jednoduchých prezentácií.

Ak sa chcete zapojiť, stačí, keď nám napíšete o čom by ste radi rozprávali a skúsime sa dohodnúť na spoločnom termíne.

Čo je to verejný priestor?
Čo je to verejný priestor?
Koordinátor: Sandra Štasselová

A public space is a social space that is generally open and accessible to people.
- Wikipedia (2013)

Projekt Čo je to verejný priestor je snahou o zachytenie podstaty diskurzu o a vo verejnom priestore. V praxi pozostáva zo zbierky krátkych názorov/vyjadrení/esejí naprieč širokým spektrom aktérov verejného priestoru. Metodológia zberu názorov je virálny e-mail.

Späť na Vnútroblok.